Tapahtumatyöntekijöitä yritystapahtumiin

Haemme asiakaskohtaamisista ja tapahtuma-alasta kiinnostuneita, huippuenergisiä tapahtumatyöntekijöitä työskentelemään b2b-tapahtumissamme pääkaupunkiseudulla. Työ on osa-aikainen (tarvittaessa töihin kutsuttava), joten se sopii loistavasti esimerkiksi opiskelijoille. Työssä pääset tutustumaan lähietäisyydeltä Suomen mielenkiintoisimpien yritysten toimintaan ja tapahtumien toteuttamiseen. Roolisi tapahtumapaikalla on yrityspäättäjäosallistujoiden sekä yhteistyökumppaneidemme erinomaisen asiakaskokemuksen varmistaminen. Olet siis avainroolissa huikean tapahtumakokemuksen luomisesta osallistujillemme.

Päätehtävät:

  • Asiakaspalvelu tapahtumapaikalla, mm. osallistujien vastaanotto
  • Osallistujien ja kumppaniyritysten ohjaaminen sekä neuvonta
  • Naulakkopalvelun hoitaminen
  • Tapahtuman puhujien vastaanotto, ohjaus ja neuvonta
  • Tapahtuman valmisteluun ja purkuun liittyvät tehtävät 

Profession Event Production Assistanttina sinulla on:

  • Iloinen ja positiivinen CAN DO -asenne
  • Oma-aloitteellisuutta ja rohkeutta työskennellä asiakasrajapinnassa
  • Kyky toimia itsenäisesti roolissasi
  • Silmää yksityiskohdille ja tarkkuuttaa hoitaa annetut tehtävät
  • Loistavat tiimityöskentelytaidot
  • Halu tuottaa parasta mahdollista asiakaskokemusta
  • Mahdollisesti jo aikaisempaa kokemusta vastaavista tehtävistä

Palkkaus on tuntiperusteinen, 13 euroa tunti. Työtehtävät sijoittuvat pääasiassa arkipäiviin tiistai-torstai, 7.00-17.00 välille. Meillä on huipputiimi, jossa töitä tehdään rennossa työilmapiirissä kovalla sykkeellä tavoitteena paras mahdollinen asiakaskokemus tapahtumiemme yhteistyökumppaneille ja osallistujille! Jätäthän hakemuksesi ja CV:n mahdollisimman pian. Lisätietoja voi kysyä: Joonas Niemi, Head of Event Production, joonas.niemi@professio.fi

 

Toimipisteemme sijaitsee Espoon Keilarannassa.

Hakuaika alkaa:
Työsuhteen tyyppi: Tunti/Keikkatyö

Professio

Missiona tehdä Suomesta maailman osaavin kansa.

Meillä Professiolla on kunnianhimoiset kasvutavoitteet ja uskomme, että kasvu syntyy vain huipputekijöiden kautta – haluatko olla mukana tekemässä kasvua laadukkaiden tuotteiden ja meidän huippuosaajien kanssa?

Professio järjestää 500+ tapahtumaa ja koulutusta tuhansille eri alojen ammattilaisille vuosittain. Ne pitävät muuttuvassa maailmassa työskentelevien ihmisten osaamisen ajan tasalla, jopa pari askelta edellä. Toimintamme keskiössä ovat olleet päättäjätapahtumat ja koulutukset maan parhaalla sisällöllä jo vuodesta 2006. Lue meidän tarinasta lisää täältä.

Professio on osa COR Group -konsernia. COR Group on suomalainen yhtiöperhe, joka luo kestävää kasvua terveys- ja hyvinvointialalle. Työllistämme tällä hetkellä 4 550 ammattilaista. Liikevaihtomme vuonna 2023 oli 467,7 miljoonaa euroa ja olemme Suomen 5. suurin terveysalan toimija. Cor Groupiin kuuluvat muun muassa Coronaria, Silmäasema, Kuntokeskus Liikku, Professio ja Mectalent. 

Logo

Tapahtumatyöntekijöitä yritystapahtumiin

Oletko varma, että haluat peruuttaa tämän hakemuksen?

Muutoksia tallennetaan
Muutoksia tallennetaan
Tallennettu!